06-09-2021 15:49:59 Son Güncelleme: 07-09-2021 11:00:59

Topçu sordu: Hani bio enerji olacaktı?

Demre’de yakılan sera atıkları sorun olmaya devam ederken eski belediye başkanı Süleyman Topçu, “Hani bio enerji olacaktı?” diye sordu.
Topçu sordu: Hani bio enerji olacaktı?

Demre’nin çözülemeyen sera atıkları sorunu bu yılda yakılarak ortadan kaldırılıyor. Sera atıklarını yakılmasına vatandaşlar kadar tepki gösteren eski belediye başkanı Süleyman Topçu, “Hani bio enerji olacaktı?” diye sordu.

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Topçu tepkisini şu şekilde dile getirdi;

Hani bio enerji olacaktı?”

Başkanlığım döneminde ilçemizin kangren olmuş her meselenin üzerine teker teker gittim.

Öncelikle Toptancı Halimizi yapacağız diyerek kolları sıvadık. Daha sonra bir ilçede olması gereken kanalizasyonundan, yağmur su kanallarına, kültür merkezime,sıcak asfaltına hepsini aciliyet sırasına göre söz verdiğimiz gibi yaptık.

Gözle görülür tek ciddi sorun sera atıklarının çay içerisine vahşi depolama yönetimi ile bertaraf edilmesi kalmıştı. Eğer kazansaydık diğer büyük projeleri nasıl altından kaldıysak,Menderes Başkanımız ile bu sorununda altından anlımızın akıyla kalkacaktık.

Seçimler kazanılır kaybedilir. Birisi gelir birisi gider. Lakin akılda kalan tek şey verilen sözler olur. Seçim sürecinde "artık Demreli hemşerilerimiz kötü hava solumayacak. Katı atıklarımız bio enerji ve gübre olacak" diyenlerin bugün çöpleri bir gece ansızın yaktıklarını görüyoruz. Biz size tüm altyapı sorunları bitmiş bir ilçe teslim ettik. Sizde bütün enerjinizi bu konu üzerinde harcayarak katı atıkları medeni bir şekilde bertaraf etmek zorundasınız.

Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, ‘Özellikle Demre'nin Yaylakaya, Küçükkum, Beymelek, Alakent ve Köşkerler mahallerinde oturan hemşerilerimiz şu an karbondioksit solumadan, gece penceresini kapatmadan bir yaz geçiriyor. Üreticilerimiz de uyarılara uydu. Atıklarını tespit edilen alana taşıdı. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Demre'de bir ilki başarıyoruz’ demişti.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI