12-09-2021 22:56:28 Son Güncelleme: 12-09-2021 23:33:28

Soylu’nun ekibinde FETÖ krizi: "Demremizdeydiler"

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman’ın sosyal medya hesabındaki FETÖ mesajları tartışma yarattı.
Soylu’nun ekibinde FETÖ krizi:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 18 Temmuz 2020'de CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanıp “Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bir tek FETÖ’cü göreve geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur” demişti.

Soylu'nun sözlerinden birkaç ay sonra 100’e yakın kaymakam ve vali yardımcısının FETÖ’den görevden alındığı haberleri medyaya yansıdı. Bu isimler arasında Soylu’nun İçişleri Bakanlığı döneminde atananların da olduğu ortaya çıktı.

Aradan bir yıl geçti ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasıyla 53 mülki idare amirinin "FETÖ ile bağlantıları olduğu" gerekçesiyle devletle ilişiği kesildi.

İçişleri Bakanlığı’ndaki bu gelişmelere karşılık bakanlıkta FETÖ tartışması bitmedi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman’ın arşivindeki FETÖ mesajlarını hala silmemesi dikkat çekti.

Yusuf İzzet Karaman, “Samanyolu TV Davetsiz Misafir programı ekibi Demremizdeydiler bugün” mesajıyla fotoğraf yayımlamıştı.

Karaman bir de “Bugün ilçemizde hizmet sevdalılarının kermes açılişını yaptık” diyerek bir fotoğraf daha paylaşmıştı.

Karaman’ın bu FETÖ ile çektirdiği fotoğraflar hala sosyal medya hesabında yer alıyor.

PEKİ KİM BU FOTOĞRAFTAKİLER?

Samanyolu TV’de Turgay Başyayla'nın hazırlayıp sunduğu 'Davetsiz Misafir' programının ekibi 8-9 Mart 2013 tarihlerinde Demre ve çevresinde çekim yapmıştı. Ekip, Myra Antik Kenti, Noel Baba Müzesi, Köşkerler köyünü ve seraları ziyaret ederek, çekim gerçekleştirmişti. Program ise 3 Nisan Çarşamba günü Samanyolu TV'de yayınlanmıştı.

O program çekimleri sırasında hem ilçe kaymakamı, hem belediye başkanı Samanyolu ekibi ile yakından ilgilendi.

Bu fotoğrafta Karaman’ın hala sosyal medya hesabında duruyor. Kendisinin ortada (beyaz gömlekli) yer aldığı fotoğrafta, şu an Burdur Çeltikçi’de görev yapan dönemin Demre Müftüsü Bahattin Ataklı, Ak Parti mevcut İlçe Başkanı Bayram Arıcı, dönemin Ak Partili Belediye Başkanı Süleyman Topçu, esnaf Yaşar Kofalak ve Süleyman Sertbaş birlikte görülüyor. Karaman'ın kermesi düzenleyenlerden 'Hizmet sevdalısı' diye bahsetmesi dikkat çekiyor.

Yusuf İzzet Karaman kimdir?

1979 yılında Çorum ilinin Sungurlu ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Ankara Mimar Kemal İlkokulu'nda, ortaokulu Vangölü  Anadolu Lisesi'nde ve lise öğrenimini Sinop Anadolu Lisesi'nde tamamlayarak, 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nü kazandı.

2002 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra ODTÜ Rektörlük bünyesinde araştırma görevlisi kadrosunda proje koordinatörü olarak göreve başladı. Bu görevi süresince Üniversitenin uluslararası bilimsel projelerinin kurumlar arası koordinasyonunu üstlendi.

Bunların dışında profesyonel olarak İngilizce ve İspanyolca dillerinde yeminli tercümanlık yaptı. Ankara Üniversitesi SBF Yönetim Bilimleri Alanında 'İl Özel İdarelerinin Kurumsallaşma Sorunu' konulu tez çalışmasıyla Yüksek Lisansını tamamladı. 28.07.2004 tarihinde Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Samsun-Yakakent, Kırıkkale-Karakeçili ve Bolu-Yeniçağa ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. Ekim 2005'ten itibaren yurtdışı staj programı kapsamında 9 ay süreyle dil eğitiminde bulunmak üzere Fransa'ya gitti.

Sırasıyla Gaziantep-Yavuzeli, Batman-Sason, Antalya-Demre ve Kars – Sarıkamış ilçelerinde Kaymakam, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 14 Temmuz 2020 tarihli 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca ayrıca iyi derecede İspanyolca bilen Yusuf İzzet Karaman, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

-odatv
-günhaber

 

 


 

 

 

-odatv

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI