16-08-2021 14:09:27 Son Güncelleme: 18-08-2021 11:43:27

Demre’nin çöplük manzaralı cennetleri

Henüz tam olarak bozulmamış doğası ile dikkat çeken Demre’de sahillerde olduğu kadar Likya Yürüyüş yolu üzerinde kalan koylarda çöplere teslim olmuş durumda. Likya Yolu, “Çöplük Yolu” olma yolunda ilerlerken, yıllardır temizlenmeden bırakılan insan çöplerine yenileri ekleniyor.
Demre’nin çöplük manzaralı cennetleri

Yapılan tüm uyarılara rağmen Demre sahillerinde eksik olmayan insan çöpleri, Likya yolu üzerindeki koyları da sarmış durumda.

Orman yangınlarından bile hala ders almamış insanlar Likya Yolu’nu da çöplüğe çevirmeye devam ediyor. Şişeler ve cam kırıkları tehlike arz ederken yıllardır birikmiş çöpler ile yeni eklenen çöpler gezginlerin dikkatinden kaçmıyor.

Likya Yolu yürüyüşü yapan bir turist, “Bu cennet koylar nasıl çöplüğe çevrilir?” diye sorarken ilginç bir saptamada da bulunuyor ve “ Böylesi güzel yerlerde piknik yapacak kadar ince ruhlu insanlar, çöplerini giderken toplamayacak kadar nasıl insanlıktan çıkıyor? Anlamak zor. Bizler toplayıp en yakın çöp tenekesine atıyoruz (En yakın çöp tenekesi kilometrelerce ötede olmasına rağmen) Hepsini toplayıp atmamız mümkün değil, gücümüz yetmez…” diyor..

Çayağzı üzerinden devam eden Likya Yolu'nun çıktığı cennet plajlardan biri olan Çağıllı'da biriken çöplerden kareler.

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI